Par mums

Mani sauc Ainars Millers. Dzīvoju pasaules un Visuma centrā, mežos starp Ugāli un Zlēkām, mājās, kurās dzīvoja jau mana vectēva vectēvs, un draudzējos ar bitēm.

Vairāk nekā 350 bišu saimes ir izvietotas novietnēs Ugāles, Zlēku, Usmas, Ēdoles, Padures un Īvandes pagastos.
Esmu arī dārznieks-nepilnos 3 hektāros gandrīz 3000 ābelītēs katru gadu briest sulīgu ābolu raža.

Biškopība nav tikai mana profesija, bet arī dzīvesveids un hobijs. Ar bitēm esmu pazīstams jau no bērnu dienām, bet īstais “klikšķis” notika 1995.gadā. Ziemā izlasīju vairākas grāmatas par bitēm un 1996.gada 30.jūnijā nopirku pirmo spietu. Tā bija kā durvju pavēršana uz šo mikrokosmosu, unikālo bišu pasauli, kurā ieejot dziļāk, aizrauj aizvien vairāk un vairāk.
Medus ražošana ir viena no manām biškopības nozarēm, galvenā un pati aizraujošākā ir bišu selekcija, ciltsdarbs un bišu māšu audzēšana. Ja biškopību sauc par lauksaimniecības dzeju, tad māšu audzēšana ir biškopības dzeja.

Ābeles ir mana otrā mīlestība. Jau no bērnības man ir paticis stādīt un kopt augus. Vairāk nekā novākt ražu 🙂 Tā tas ir palicis līdz šodienai 🙂
Mīlestība pret ābelēm bija iemesls kāpēc sāku studijas, tajā laikā vēl LLA Agronomijas fakultātē, kuru absolvēju 1993.gadā.
Par ābelēm var izlasīt arī šeit – Lupīnas un Rīdznieks
Vai šeit – Koksamona

Ne tikai par ābelēm un bitēm, DRAVNIEKA PIEZĪMES rakstu no 2006.gada.
Kādreiz saimju bija daudz mazāk, brīva laika daudz vairāk un bija vairāk iespēju veikt ierakstus. Tomēr, ceru, ka vairāk nekā 130 ieraksti un daudzās fotogrāfijas sniegs ieskatu manā darbā, dzīvesveidā un vidē, kurā dzīvoju, daudz apjomīgāk nekā to iespējams pateikt dažos teikumos šajā “Par mani”. Jaunākās piezīmes, kurās ir daudz mazāk rakstītā, bet vairāk fotogrāfiju ir emigrējušas uz Facebook lapu "DRAVNIEKA MEDUS" https://www.facebook.com/dravniekamedus/ Ietīkšķo un nospied "Sekot", lai saņemtu jaunākās ziņas par darbiem dravā, lauku/mežu jaunākās fotogrāfijas, informāciju par medu un citiem biškopības produktiem, un īpašajiem piedāvājumiem internetveikalā.


"Stendi" ziedu laikā

....un ziemā


Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.